Organization Calendar (Lakefield Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 28, 2021-Mar 20, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06
U8(MN)1 Marshall & U11(AT)1 Caron
12:00 PM-12:45 PM
Shared Practice
U9(NO)1 Taylor & U9(NO)2 Garbutt
1:15 PM-2:00 PM
Shared Practice
U15(BT)1 McDermott & U15(BT)2 Vollering
2:30 PM-3:15 PM
Shared Practice
All U18/21
3:45 PM-4:30 PM
Practice
U11(AT)1 Caron
5:00 PM-5:45 PM
Practice
U13(PW)1 Kingdon
6:15 PM-7:00 PM
Practice
U15(BT)1 McDermott & U15(BT)2 Vollering
7:30 PM-8:15 PM
Shared Practice
U11(AT)2 MacDonald & U11(AT)3 Donoghue
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
4:45 PM-5:30 PM
Shared Practice
U8(MN)1 Marshall & U11(AT)1 Caron
6:00 PM-6:45 PM
Shared Practice
U13(PW)2 McManus & U13(PW)1 Kingdon
7:15 PM-8:00 PM
Shared Practice
All U18/21
8:30 PM-9:15 PM
Practice
U9(NO)1 Taylor & U9(NO)2 Garbutt
6:15 PM-7:00 PM
Shared Practice
U13(PW)2 McManus
6:15 PM
vs. Apsley (1) Smith
U15(BT)2 Vollering
7:30 PM
vs. Otonabee (1) Bickmore
U18/21(MD/JU)2 McDermott & U18/21(MD/JU)1 Dyer
8:45 PM
Intrasquad
U18 Dyer @ U18 McDermott
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
9:00 AM-9:45 AM
Shared Practice
U9(NO)2 Garbutt
10:30 AM
vs. Otonabee (1) Murduff
U11(AT)1 Caron
11:45 AM
vs. Apsley (1) Geraldi
U11(AT)3 Donoghue
1:00 PM
vs. Apsley (2) Kemp
Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
U11(AT)3 Donoghue
12:30 PM
@ Apsley (2) Kemp
U9(NO)1 Taylor & U9(NO)2 Garbutt
1:15 PM-2:15 PM
Shared Practice
U11(AT)1 Caron
2:00 PM
@ Apsley (1) Geraldi
U13(PW)1 Kingdon & U13(PW)2 McManus
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
U15(BT)1 McDermott & U15(BT)2 Vollering
3:45 PM-4:45 PM
Shared Practice
U8(MN)1 Marshall & U11(AT)1 Caron
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11(AT)2 MacDonald & U11(AT)3 Donoghue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8(MN)1 Marshall
6:00 PM
vs. Otonabee (1) Taylor
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
4:45 PM-5:30 PM
Shared Practice
U11(AT)1 Caron
6:00 PM-6:45 PM
Practice
U9(NO)1 Taylor
6:00 PM
@ Otonabee (1) Murduff
U15(BT)1 McDermott & U15(BT)2 Vollering
7:15 PM-8:00 PM
Shared Practice
U18/21(MD/JU)1 Dyer & U18/21(MD/JU)2 McDermott
8:30 PM
Intrasquad
U18 McDermott @ U18 Dyer
U11(AT)2 MacDonald
6:00 PM
vs. Norwood (4) Poland
U8(MN)1 Marshall
6:00 PM
@ Otonabee (1) Taylor
U13(PW)1 Kingdon
6:15 PM
vs. Otonabee (1) Bickmore
U11(AT)1 Caron
6:30 PM
@ Norwood (1) McMillan
U13(PW)2 McManus
6:30 PM
@ Apsley (1) Smith
U9(NO)2 Garbutt
7:00 PM
@ Otonabee (1) Murduff
U15(BT)1 McDermott
7:30 PM
vs. Otonabee (1) Bickmore
U18/21(MD/JU)2 McDermott & U18/21(MD/JU)1 Dyer
8:45 PM
Intrasquad
U18 Dyer @ U18 McDermott
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
9:00 AM-9:45 AM
Shared Practice
U8(MN)1 Marshall
10:15 AM-11:00 AM
Practice
U9(NO)1 Taylor & U9(NO)2 Garbutt
11:30 AM-12:15 PM
Shared Practice
U11(AT)3 Donoghue
12:45 PM
vs. U11(AT)2 MacDonald
U13(PW)2 McManus
2:00 PM
@ Apsley (2) Trotter
U11(AT)1 Caron
5:00 PM
@ Norwood (2) Post
U13(PW)1 Kingdon
6:00 PM
@ Norwood (2) Harding
U15(BT)1 McDermott
8:00 PM
@ Norwood (3) King
Mar 14Mar 15Mar 16Mar 17Mar 18Mar 19Mar 20
U11(AT)3 Donoghue
12:00 PM
vs. Norwood (4) Poland
U11(AT)1 Caron
1:15 PM
vs. Otonabee (1) Elridge
U9(NO)1 Taylor
2:30 PM
vs. U9(NO)2 Garbutt
U13(PW)2 McManus
3:45 PM
vs. Apsley (2) Trotter
U11(AT)2 MacDonald & U11(AT)3 Donoghue
5:00 PM-5:45 PM
Shared Practice
U9(NO)1 Taylor & U9(NO)2 Garbutt
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U13(PW)1 Kingdon
6:15 PM
vs. Norwood (1) Heffernan
U15(BT)2 Vollering
7:30 PM
vs. Norwood (3) King
U8(MN)1 Marshall
6:00 PM
vs. Apsley (1) Swift
U9(NO)2 Garbutt
6:15 PM
vs. U9(NO)1 Taylor
U15(BT)1 McDermott
7:15 PM
vs. U15(BT)2 Vollering
U18/21(MD/JU)3 Vollering & U18/21(MD/JU)2 McDermott
8:30 PM
Intrasquad
U18 McDermott @ U18 Vollering
U11(AT)2 MacDonald
6:00 PM
vs. Norwood (3) Hamblin
U8(MN)1 Marshall
6:00 PM
@ Otonabee (2) Scott
U11(AT)2 MacDonald
6:30 PM
@ Norwood (3) Hamblin
U13(PW)1 Kingdon
7:30 PM
vs. Norwood (2) Harding
U18/21(MD/JU)2 McDermott & U18/21(MD/JU)3 Vollering
8:45 PM
Intrasquad
U18 Vollering @ U18 McDermott
U7(IP)1 Donoghue & U7(IP)2 Wirtanen
9:00 AM-9:45 AM
Shared Practice
U9(NO)1 Taylor
11:45 AM
vs. Otonabee (1) Murduff
U11(AT)2 MacDonald
1:00 PM
vs. Apsley (2) Kemp
U11(AT)1 Caron
6:00 PM
@ Otonabee (1) Elridge
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from lakefieldminorhockey.ca on Tuesday, March 2, 2021 at 3:28 AM